Si̇ber Güvenli̇k Hi̇zmetleri̇ Danışmanlığı
Buradasınız: Anasayfa / Hi̇zmetleri̇mi̇z
Siber Güvenlik Hizmetleri Danışmanlığı
 Siber Güvenlik Hizmetleri Danışmanlığı

Siber Güvenlik Hizmetleri & Danışmanlığı

Siber güvenlik danışmanlığı kapsamında yapılan görüşmeler sonucu verilecek olan danışmanlık hizmeti genel çerçevesi ile çizilerek INFORENSEC danışman kadrosu tarafından kurumunuza ait genel envanter, internet ortamındaki varlığının haritası çıkartılır ve bir sızma testi yapılır. Bu sızma testi web güvenliği veya yerel pentest gibi çeşitlendirilebilir.

Pentest hizmetleri ile birlikte kurumlarınıza Siber Güvenlik Farkındalık eğitimleri ile birlikte şirketiniz için çıkartmış olduğunuz envanter üzerinden ihtiyacınız olan Siber Güvenlik yazılımlarının alımı konusunda destek sağlıyoruz.

Tercih etmeniz halinde bu yazılımların yönetilme süreçleri ve takibi tarafımızdan yapılmaktadır.

Eğitimler alanından farkındalık eğitimlerimiz ile detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Siber Olay Müdahale Hizmeti (SOC)

Bilgi güvenliği ile ilgili siber saldırıları tespit etme, analiz etme, yanıtlama ve engelleme konularında uzmanlık sağlayan bir hizmet türüdür. Bu hizmet, organizasyonların veya kurumların siber güvenliğini korumak ve siber saldırılara hızlı ve etkili bir şekilde yanıt vermek için kullanılır.

Siber Olay Müdahale Hizmeti aşağıdaki ana işlevleri içerebilir:

Tehdit Tespiti:

SOC, ağları ve sistemleri sürekli olarak izler ve anormal aktiviteleri veya potansiyel tehditleri tespit etmeye çalışır. Bu, güvenlik olayları ve saldırı girişimleri gibi anormallikleri izlemeyi içerir.

Olay Analizi:

SOC, tespit edilen olayları analiz eder. Bu, olayın ne tür bir siber saldırı olduğunu belirlemeyi, hangi verilerin etkilendiğini ve saldırının hedefini anlamayı içerebilir.

Yanıt ve Müdahale:

SOC, bir siber saldırı tespit edildiğinde hızlı bir yanıt sağlar. Bu, saldırıyı durdurmayı, etkilenen sistemleri izole etmeyi ve saldırganın ilerlemesini engellemeyi içerebilir. Aynı zamanda, olayın kapsamını belirlemek ve saldırının daha fazla yayılmasını önlemek için önlemler alır.

Uyarı ve Bildirim:

SOC, siber saldırıları ve güvenlik ihlallerini ilgili taraflara bildirir. Bu, üst yönetim, yasal yetkililer ve ilgili iç veya dış paydaşları içerebilir.

 

Soruşturma ve Düzeltme:

Bir siber saldırı sonrasında, SOC olayın nedenlerini ve kökenini belirlemeye çalışabilir. Ayrıca, aynı türdeki gelecekteki saldırıları önlemek için güvenlik önlemlerini güçlendirebilir.

Siber Olay Müdahale Hizmeti, INFORENSEC siber güvenliği bir süreç olarak ele alır ve siber saldırılara karşı hızlı ve etkili bir yanıt sağlamak için bir dizi teknolojik araç, güvenlik protokolü ve uzman insan kaynağını bir araya getirir. Bu hizmet, organizasyonların verilerini ve dijital varlıklarını korumak ve siber saldırılardan kaynaklanan olumsuz etkileri en aza indirmek için kritik bir rol oynar.

Danışmanlık süreçlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz!! 

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın